- Δωρεάν τεστ-παπ στο Κέντρο Υγείας Ζαχάρως 8/1/2024
- Το Πολύκεντρο του Δήμου Ζαχάρως: «Παραδίδουμε στους δημότες ένα πολυλειτουργικό ... 8/9/2023
- Ανοιχτή ενημέρωση του δημάρχου Ζαχάρως για τα πεπραγμένα και τις προοπτικές της ... 18/8/2022
- Ο Δήμαρχος Ζαχάρως στο 21ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ποινικολόγων και Μαχόμενων Δικηγό... 18/3/2022
Δημόσια τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ζαχάρως την Τρίτη 16 Μαΐου 2023
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2022/12/AdobeStock_123912724-1024x334.jpeg)
Δημόσια τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ζαχάρως την Τρίτη 16 Μαΐου 2023
Δημόσια τακτική συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Ζαχάρως θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 16 Μαΐου 2023 και ώρα 21:30 για συζήτηση και λήψη αποφάσεων στα κάτωθι θέματα ημερήσιας διάταξης:
1. Καθορισμός αποζημίωσης μελών του Δημοτικού Συμβουλίου.(εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κα. Λαμπροπούλου Νικολία).
2. Επί της υπ’αριθ.70/2023 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής με θέμα: Πρόταση-εισήγηση στο Δημοτικό Συμβούλιο αναμόρφωσης προυπ/σμου οικ. έτους 2023 για την δημιουργία-ενίσχυση κωδικών. (εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Αλεξανδρόπουλος Φώτιος).
3. Επί της υπ’αριθ.68/2023 απόφασης της Οικονομικής Επιτροπής με θέμα: Έγκριση πρακτικού πλειοδοτικής δημοπρασίας ακινήτων. (εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Αλεξανδρόπουλος Φώτιος ).
4. Παράταση μίσθωσης ακινήτου Κοινότητα Φιγαλείας Δήμου Ζαχάρως. (εισηγητής ο Αντιδήμαρχος κ. Αλεξανδρόπουλος Φώτιος).
5. «ΚΑΘΟΡΙΣΜΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥΧΩΝ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΕ ΧΡΗΜΑ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΡΓΑΤΟΤΕΧΝΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ κατά το έτος 2022 (τεχνικών υπηρεσιών, καθαριότητας & πράσινου, παιδικού σταθμού) (εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κα. Λαμπροπούλου Νικολία).
6. 5η τροποποίηση συμβάσεων: «Προμήθεια τροφίμων για το Παιδικό Σταθμό –τελική – οριστικό πρωτόκολλο παραλαβής». (εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κα. Σκαλτσά Δήμητρα).
7. Ψήφισμα για παράταση προγράμματος Κοινωφελούς Εργασίας σε Δήμους, Περιφέρειες, ΚΚΠΠ, Υπηρεσίες Υπουργείων και άλλων φορέων (ΔΠ/2022) τουλάχιστον μέχρι την λήξη των Αυτοδιοικητικών Εκλογών τον Οκτώβριο του 2023. (εισηγήτρια η Αντιδήμαρχος κα. Λαμπροπούλου Νικολία).
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου-Ιωάννης Μπαλαδήμας