ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΝΕΑ /
- Δωρεάν τεστ-παπ στο Κέντρο Υγείας Ζαχάρως 8/1/2024
- Το Πολύκεντρο του Δήμου Ζαχάρως: «Παραδίδουμε στους δημότες ένα πολυλειτουργικό ... 8/9/2023
- Ανοιχτή ενημέρωση του δημάρχου Ζαχάρως για τα πεπραγμένα και τις προοπτικές της ... 18/8/2022
- Ο Δήμαρχος Ζαχάρως στο 21ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ποινικολόγων και Μαχόμενων Δικηγό... 18/3/2022
Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Γιαννιτσοχωρίου
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2023/01/325265207_879935719909938_4897532542324233698_n-e1673612324949-1024x617.jpg)
Η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Γιαννιτσοχωρίου
Σε ευχάριστο κλίμα πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής 13 Ιανουαρίου 2023, η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο Δημοτικό Σχολείο και Νηπιαγωγείο Γιαννιτσοχωρίου, παρουσία της Αντιδημάρχου Παιδείας και Πολιτισμού κ. Σκαλτσά, της Διευθύντριας κ. Καραγγελή και των δασκάλων των σχολείων, εκπροσώπων του Πολιτιστικού Συλλόγου Γιαννιτσοχωρίου και φυσικά των μαθητών. Το φλουρί της πίτας έτυχε σε μαθητή της Ε’ Δημοτικού. Η κ. Σκαλτσά στο σύντομο χαιρετισμό της ευχήθηκε καλή χρονιά και καλή πρόοδο στα παιδιά, πράγμα που θα επιτευχθεί με μικρά καθημερινά βήματα και προσπάθεια.
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2023/01/325311443_1157312821810785_4133074102808437970_n-1024x768.jpg)
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2023/01/325218123_1596709097449415_637516030255684318_n-1024x500.jpg)
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2023/01/325184759_717315589984253_9003770053038144725_n-1024x768.jpg)
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2023/01/IMG-0869-1024x669.jpg)