- Δωρεάν τεστ-παπ στο Κέντρο Υγείας Ζαχάρως 8/1/2024
- Το Πολύκεντρο του Δήμου Ζαχάρως: «Παραδίδουμε στους δημότες ένα πολυλειτουργικό ... 8/9/2023
- Ανοιχτή ενημέρωση του δημάρχου Ζαχάρως για τα πεπραγμένα και τις προοπτικές της ... 18/8/2022
- Ο Δήμαρχος Ζαχάρως στο 21ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ποινικολόγων και Μαχόμενων Δικηγό... 18/3/2022
Συνάντηση του Δημάρχου Ζαχάρως με κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας του νομού Ηλείας
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2023/02/331146039_1194571827858683_6993500803698052492_n-1024x768.jpg)
Συνάντηση του Δημάρχου Ζαχάρως με κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας του νομού Ηλείας
Τον Δήμαρχο Ζαχάρως Κώστα Αλεξανδρόπουλο επισκέφθηκε στο δημαρχείο της πόλης, την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2023, ο Ταξίαρχος-Αρχιπύραρχος Βασίλης Σολδάτος, ο οποίος ανέλαβε πρόσφατα τη θέση του Διοικητή Πυροσβεστικών Υπηρεσιών νομού Ηλείας, συνοδευόμενος από τον Πύραρχο Κωνσταντακόπουλο Γιώργο Διοικητή ΠΥ Πύργου και τον Προϊστάμενο Πυρασφάλειας Γραφείου Πύργου Πυραγό Σπυρόπουλο Κωνσταντίνο. Στη συνάντηση που πραγματοποιήθηκε, διεξήχθη συζήτηση για την οργάνωση της πυρασφάλειας στο φαράγγι της Νέδας, παρών ήταν και ο Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας Δήμου Ζαχάρως Φώτης Καλογερόπουλος. Συμφώνησαν ότι πρόκειται για περιοχή με υψηλή επικινδυνότητα για πυρκαγιές, ειδικά κατά τους καλοκαιρινούς μήνες, που πρέπει να θωρακιστεί κατάλληλα ώστε να αποφευχθούν τυχόν δυσάρεστα περιστατικά.