- Δωρεάν τεστ-παπ στο Κέντρο Υγείας Ζαχάρως 8/1/2024
- Το Πολύκεντρο του Δήμου Ζαχάρως: «Παραδίδουμε στους δημότες ένα πολυλειτουργικό ... 8/9/2023
- Ανοιχτή ενημέρωση του δημάρχου Ζαχάρως για τα πεπραγμένα και τις προοπτικές της ... 18/8/2022
- Ο Δήμαρχος Ζαχάρως στο 21ο Πανελλήνιο Συνέδριο Ποινικολόγων και Μαχόμενων Δικηγό... 18/3/2022
Tρισάγιο στη μνήμη των θυμάτων της πυρκαγιάς του 2007 στην Αρτέμιδα
![](https://www.zacharo.gr/wp-content/uploads/2022/08/300660463_392302452985544_8357432781035863979_n-1024x461.jpg)
Tρισάγιο στη μνήμη των θυμάτων της πυρκαγιάς του 2007 στην Αρτέμιδα
Το καθιερωμένο τρισάγιο στη μνήμη των θυμάτων της πυρκαγιάς του 2007 τελέστηκε για 15η χρονιά το απόγευμα της Τετάρτης 24 Αυγούστου στη Αρτέμιδα του Δήμου Ζαχάρως χοροστατούντος του Μητροπολίτη Τριφυλίας και Ολυμπίας κ.κ. Χρυσοστόμου. Μεταξύ συγγενών των θυμάτων, φίλων, συγχωριανών και συνδημοτών, το παρών έδωσαν ο Δήμαρχος Ζαχάρως Κώστας Αλεξανδρόπουλος, ο Δήμαρχος Ανδρίτσαινας- Κρεστένων Διονύσης Μπαλιούκος, οι Αντιδήμαρχοι Ζαχάρως Δήμητρα Σκαλτσά, Φώτης Καλογερόπουλος, Κωνσταντίνος Αναστασόπουλος και Χρήστος Βλάχος, ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Ζαχάρως Γιάννης Μπαλαδήμας και η Δημοτική Σύμβουλος Ζαχάρως Νίκα Λαμπροπούλου.